Slnečné dni, ktoré pretrvávali počas posledných januárových dní, vystrieda už od utorka zamračená obloha. Pozitívna správa je, že koncom týždňa sa môžu dostať ranné teploty k plusovým hodnotám, avšak aj naďalej nás potrápi vážnejšia smogová situácia v meste.

pocasie zima snehPondelok (30.1.) má byť prevažne jasno. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí -8 až -10 stupňov Celzia. Kvôli nízkym ranným teplotám je vydaná aj výstraha prvého stupňa. Počas dňa sa teplota vzduchu bude pohybovať okolo nula stupňov Celzia a fúkať má slabý premenlivý vietor. V noci z pondelka na utorok Slovenský hydrometeorologický ústav tiež vydal výstrahu prvého stupňa, a to kvôli nízkym teplotám.

Utorok (31.1.) má priniesť prevažne zamračenú oblohu a k večeru aj sneženie. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na hodnoty -1 až +1 stupeň Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -4 do -6 stupňov Celzia. Fúkať bude opäť slabý premenlivý vietor.

Streda (1.2.) bude v znamení zamračenej oblohy. Ranná teplota vzduchu má byť približne mínus dva stupne Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu bude okolo plus troch stupňov Celzia. V doobedňajších hodinách treba počítať aj so snehovými prehánkami.

Štvrtok (2.2.) má byť počas celého dňa opäť oblačná až zamračená obloha s rannou teplotou vzduchu okolo nuly. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na plus dva stupne Celzia. Počas celého dňa má pretrvávať aj  sneženie.

Piatok (3.2.) bude znovu prevládať zamračená obloha. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných plus dvoch až do popoludňajších štyroch stupňov Celzia nad nulou. Sneženie, ktoré sa vyskytne počas predchádzajúcich dní, má počas piatka nahradiť intenzívny dážď.

Sobota (4.2.) prinesie oblačno s rannou teplotou vzduchu +2 stupne Celzia. Teplota vzduchu sa počas dňa bude pohybovať okolo piatich stupňov Celzia. V poobedňajších a podvečerných hodinách sa môžu vyskytnúť slabé dažďové prehánky.

Nedeľa (5.2.) má priniesť oblačnú oblohu. Ranná a rovnako aj denná teplota vzduchu bude približne na úrovni plus tri stupne Celzia. Pripraviť by sme sa mali tiež na intenzívne dažďové prehánky, ku ktorým by sa podvečer malo pridať aj sneženie.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.