V posledný februárový týždeň očakávame zhoršenie počasia. Hoci príjemné denné teploty zostanú aj naďalej, čaká nás prevažne zamračená obloha a mnoho dažďových prehánok. 

Pondelok (20.2.) má byť po väčšinu dňa malá oblačnosť, večer sa však zväčší. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -1 do -3 stupne Celzia. Počas dňa očakávame najvyššiu teplotu vzduchu v rozmedzí plus päť až sedem stupňov Celzia. V poobedňajších a večerných hodinách musíme počítať aj so silným vetrom, kvôli ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa.

Utorok (21.2.) má byť spočiatku zamračené, k večeru prevažne malá oblačnosť. Z rána a k večeru očakávame aj dážď. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na hodnoty 8 až 10 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od +1 do +3 stupne Celzia.

Streda (22.2.) bude v znamení zamračenej oblohy. Ranná teplota vzduchu má byť približne plus jeden stupeň Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu bude plus osem stupňov Celzia. V poobedňajších a podvečerných hodinách sa naplno prejavia aj dažďové prehánky, ktoré budú pretrvávať aj počas noci zo stredy na štvrtok.

Štvrtok (23.2.) má byť opäť v znamení zamračenej oblohy s rannou teplotou vzduchu okolo +4 stupne Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na plus sedem stupňov Celzia. Počas celého dňa treba znovu počítať aj s dažďom.

Piatok (24.2.) má priniesť zamračenú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných plus štyroch až do popoludňajších deväť stupňov Celzia. Podvečer nie sú vylúčené ani slabé dažďové prehánky.

Sobota (25.2.) prinesie z rána oblačnú oblohu s rannou teplotou okolo nuly a aj dážď či prechodne sneženie. Oblačnosť sa však bude postupne rozpadať, a tak nás poobede čaká jasná obloha. Teplota vzduchu sa počas dňa bude pohybovať okolo sedem stupňov Celzia.

Nedeľa (26.2.) má byť polooblačná s rannou teplotou vzduchu mínus šesť stupňov Celzia. Denná teplota vzduchu bude najviac okolo +5 stupňov Celzia. Podvečer treba počítať aj so slabými snehovými či dažďovými prehánkami.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.