Quantcast

Počas uplynulého týždňa sme mohli zažiť mnoho zamračených dní, ale aj dažďa. Už začiatkom týždňa má však začať prevládať jasná až polooblačná obloha. Tá však dlho nevydrží. Najbližší piatok a víkend má byť počasie opäť zamračené.

pocasie jesen rybnik podrybaPondelok (21.11.) má byť polooblačno až oblačno. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí 4 až 6 stupňov Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 9 až 11 stupňov Celzia. Fúkať bude slabý premenlivý vietor. Slovenský hydrometeorologický ústav zároveň vydal počas celého dňa výstrahu prvého stupňa, a to kvôli očakávanému silnému vetru.

Utorok (22.11.) má priniesť prevažne jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na hodnoty 10 až 12 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 3 do 5 stupňov Celzia. V doobedňajších hodinách by sme ešte mali počítať so silným vetrom, kvôli ktorému je vydaná aj výstraha prvého stupňa.

Streda (23.11.) prinesie znovu jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu má byť približne štyri stupne Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na jedenásť stupňov Celzia.

Štvrtok (24.11.) bude v znamení polooblačného dňa. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 4 do popoludňajších 10 stupňov Celzia.

Piatok (25.11.) má byť oblačný. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo šiestich stupňov Celzia. Cez deň teplota vzduchu stúpne najviac na hodnotu okolo 12 stupňov Celzia.

Sobota (26.11.) bude v znamení zamračenej oblohy. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 8 do popoludňajších 10 stupňov Celzia. Pripraviť by sme sa mali aj na slabý dážď, a to počas celého dňa.

Nedeľa (27.11.) má byť opäť zamračená. Ranná, ale aj denná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 7 stupňov Celzia. Tak ako aj v sobotu, aj počas nedele sa môžu vyskytnúť slabé dažďové prehánky.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.