Leto sa skončilo a do jesene vstupujeme s razantným ochladením, ktoré navyše bude v pondelok sprevádzať silný vietor a v stredu ráno napríklad aj teploty len okolo bodu mrazu.

Pondelok (24.9.) bude v Banskej Bystrici spočiatku oblačný a upršaný, postupne sa však obloha vyjasní. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 7 do popoludňajších 12 stupňov. V ranných a dopoludňajších hodinách musíme počítať aj so silným vetrom, kvôli ktorému SHMÚ vydal aj mimoriadne výstrahy.

Utorok (25.9.) bude dopoludnia polooblačný, neskôr prevažne jasný. Denná teplota vzduchu stúpne nanajvýš na úroveň 11 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 3 až do 5 stupňov.

Streda (26.9.) bude slnečná a jasná. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 3 až do popoludňajších 15 stupňov. V skorých ranných hodinách však môže teplota poklesnúť aj tesne pod bod mrazu. Záhradkári tak už musia počítať s prízemným mrazom, kvôli ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj výstrahu prvého stupňa. Spozornieť by mali aj vodiči na cestách.

Štvrtok (27.9.) prinesie zrána menšiu oblačnosť, ale zrážky očakávané nie sú. Oblaky sa postupne rozpadnú a ďalej bude jasno pri teplotách v rozmedzí od ranných 8 do popoludňajších 20 stupňov Celzia.

Piatok (28.9.) bude jasný a s príjemnými teplotami od ranných 12 do popoludňajších 20 stupňov Celzia.

Sobota (29.9.) má byť polooblačná, neskôr prevažne jansá. Najvyššia denná teplota vzduchu sa však bude pohybovať už len približne do úrovne 14 stupňov Celzia. Pocitovo však bude teplota o niečo nižšia, keďže očakávame aj silnejší nárazový vietor.

Nedeľa (30.9.) bude v znamení jasnej oblohy. Teploty vzduchu budú od ranných 5 až do popoludňajších 14 stupňov.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.