Leto sa definitívne skončilo a svoj nástup začne jeseň od pondelka razantným ochladením, a to až o desať stupňov oproti predošlým dňom.

oblaky pocasiePondelok (22.9.) bude najmä ráno a dopoludnia zamračený a upršaný, neskôr sa obloha vyjasní. Teplota vzduchu sa však vyšplhá len na 15 stupňov Celzia.

Utorok (23.9.) začne chladným ránom pri teplote do 10 stupňov Celzia, ktorá postupne narastie nanajvýš na 14 stupňov. Obloha nad Banskou Bystricou bude polooblačná, viac sa zatiahne len okolo poludnia, kedy môžeme očakávať aj dážď.

Streda (24.9.) ukáže na teplomeroch teploty stále len do 16-tich stupňov Celzia. Obloha bude prevažne jasná až polooblačná, zrážky predpokladané nie sú.

Štvrtok (25.9.) má byť oblačnejší, no dážď sa prejaví len miestami aj to až podvečer. Maximálne teploty vzduchu budú stále pomerne nízke, len do 16 stupňov Celzia. Ráno okolo siedmej až ôsmej hodiny budú teplomery ukazovať len polovičné hodnoty.

Piatok (26.9.) bude dopoludnia prevažne zamračený s menším rizikom dažďových zrážok, no neskôr sa už obloha začne vyjasňovať. Slnečné lúče vyhrejú popoludní vzduch na 17 stupňov Celzia.

Sobota (27.9.) má byť podľa predbežnej predpovede prevažne jasná, ale najmä teplejšia, keď teplomery majú ukázať opäť možno až 20 stupňov.

Nedeľa (28.9.) bude stále prevažne jasná a teploty sa udržia na úrovniach atakujúcich popoludní hranicu 20-tich stupňov Celzia.