Záver Veľkej noci prinesie chladné rána. Kvôli prízemným mrazom sú vydané i výstrahy prvého stupňa. Už od utorka by sa mohlo aj v meste prejaviť sneženie, ku ktorému sa cez víkend pridajú dažďové prehánky. 

Pondelok (17.4.) má byť spočiatku jasno, postupne až zamračené a k večeru dážď. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -2 do +1 stupeň Celzia. Počas dňa očakávame najvyššiu teplotu vzduchu v rozmedzí 8 až 11 stupňov Celzia. V ranných hodinách treba počítať aj s prízemným mrazom, kvôli ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa.

Utorok (18.4.) má priniesť prevažne zamračenú oblohu a sneženie. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na hodnoty 5 až 7 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu bude od +1 až do +3 stupne Celzia. Podobne ako v pondelok, aj počas utorka treba rátať s prízemným mrazom, kvôli ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav znovu vydal výstrahu prvého stupňa.

Streda (19.4.) bude oblačná s rannou teplotou okolo tri stupne Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu bude do 7 stupňov Celzia. Počas celého dňa očakávame aj intenzívne sneženie.

Štvrtok (20.4.) prinesie ráno zamračenú oblohu s teplotou okolo nuly. Oblačnosť sa však má postupne rozpadať, a tak už k obedu očakávame takmer jasnú oblohu. Teplota vzduchu počas dňa bude na úrovni do približne 5 stupňov Celzia. V ranných hodinách by sme sa mali pripraviť aj na slabé snehové prehánky.

Piatok (21.4.) má priniesť polooblačnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -2 až do popoludňajších +7 stupňov Celzia.

Sobota (22.4.) prinesie oblačnú až zamračenú oblohu s rannou teplotou okolo dva stupne Celzia. Teplota vzduchu počas dňa bude na úrovni do približne 10 stupňov Celzia. K večeru očakávame dažďové prehánky, ktoré budú pretrvávať aj počas noci zo soboty na nedeľu.

Nedeľa (23.4.) má byť oblačná. Ráno majú pretrvávať dažďové prehánky, ku ktorým sa počas dňa pridá aj sneženie. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 3 až do popoludňajších 6 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.