Jeseň prichádza a nasvedčuje tomu i pohľad na oblohu či teplomery v Banskej Bystrici.

pocasiePondelok (16.9.) bude prevažne zamračený a popoludní a podvečer sú možné aj menšie dažďové zrážky. Maximálna teplota vzduchu dosiahne v Banskej Bystrici 20 stupňov Celzia.

Utorok (17.9.) má byť upršaný a SHMÚ dokonca takmer v rámci celého územia Slovenska vyhlásil výstrahu prvého stupňa pred vysokými úhrnmi zrážok. Oblačnosť by už mohla k večeru ustúpiť. Teplota výrazne klesne. Počas dňa sa bude pohybovať len okolo 14 stupňov Celzia.

Streda (18.9.) bude z rána polooblačná, zrážky očakávané nie sú. Ich riziko je malé k večeru, kedy opäť narastie oblačnosť. Vzduch bude stále pomerne chladný, keď teplomery ukážu maximálne 16 stupňov Celzia.

Štvrtok (19.9.) má byť výrazne menej oblačný, aj keď stále nie úplne jasný. Teplota vzduchu bude stále do 16 stupňov Celzia. Menšie dažďové zrážky nie sú najmä podvečer vylúčené.

Piatok (20.9.) by sa mal niesť predbežne v znamení prevažujúcich slnečných lúčov. Vzduch sa ohreje na 18 stupňov Celzia.

Sobota (21.9.) má byť prevažne jasná, podvečer začne oblačnosť narastať. Podobne ako v piatok, ani v sobotu zrážky predpokladané nie sú. Teplota vzduchu stúpne na 17 stupňov Celzia.

Nedeľa (22.9.) bude znova prevažne oblačná, popoludní nie je vylúčená menšia prehánka. Maximálna teplota vzduchu mierne klesne, a to na najviac 15 stupňov Celzia.