V Banskej Bystrici budú aj počas nasledujúceho týždňa prevládať letné teploty. Pripraviť sa však musíme aj na dážď, ktorému sa počas niektorých dní v týždni nevyhneme.

pocasie sidliskoPondelok (25.7.) má byť oblačno až zamračené. Najvyššia denná teplota bude od 25 do 27 stupňov Celzia. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí 18 až 20 stupňov Celzia. Počas dňa bude fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (26.7.) má priniesť spočiatku polooblačno, postupne až zamračenú oblohu a popoludní sa musíme pripraviť aj na prechod menšieho búrkového frontu. Cez deň očakávame opäť slabý premenlivý vietor. Najvyššia denná teplota vzduchu má byť totožná s pondelkovými hodnotami, ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať od 19 do 21 stupňov Celzia.

Streda (27.7.) prinesie ráno takmer jasnú oblohu s teplotou vzduchu okolo 21 stupňov Celzia. Počas dňa má však prevládať zamračená obloha a v čase okolo obeda by sme mali počítať opäť s letnou prehánkou, ktorá môže prerásť v búrku. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 23 stupňov Celzia.

Štvrtok (28.7.) má byť v znamení oblačného dňa, tentokrát s dažďovými zrážkami počas celého dňa, výnimkou nebudú ani búrky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 19 do popoludňajších 21 stupňov Celzia.

Piatok (29.7.) má priniesť ráno jasnú oblohu s rannou teplotou vzduchu, ktorá bude približne na úrovni 20 stupňov Celzia. V poobedňajších a v podvečerných hodinách má prevládať takmer jasná obloha s najvyššou teplotou vzduchu dvadsaťpäť stupňov Celzia.

Sobota (30.7.) prinesie polojasnú oblohu s najnižšou rannou teplotou vzduchu deväťnásť stupňov Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na hodnotu 26 stupňov Celzia.

Nedeľa (31.7.) bude v znamení ďalšieho polojasného dňa. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 22 do popoludňajších 28 stupňov Celzia. Podvečer sa prejavia aj dažďové prehánky.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.