Hoci teplé dni počas týždňa cez víkend vystriedalo výraznejšie ochladenie, ku ktorému sa pridal i silnejší vietor, už v úvode ďalšieho týždňa má prísť znovu zmena. Prevládať má opäť jasná obloha a denné teploty vzduchu budú stúpať k tropickej 30-ke.

Pondelok (19.6.) má byť prevažne jasno. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 11 do 13 stupňov Celzia. Počas dňa očakávame najvyššiu teplotu vzduchu v rozmedzí 25 až 27 stupňov Celzia.

Utorok (20.6.) má priniesť znovu prevažne jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na 26 až 28 stupňov. Ranná teplota vzduchu bude od 13 až do 15 stupňov Celzia.

Streda (21.6.) prinesie ráno polooblačnú oblohu, avšak postupne očakávame ubúdanie oblačnosti, a tak po zvyšok dňa má prevládať opäť jasná obloha. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 20 až do popoludňajších 25 stupňov Celzia.

Štvrtok (22.6.) bude v znamení oblačnej až zamračenej oblohy s rannou teplotou okolo 18 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 26 stupňov Celzia.

Piatok (23.6.) má byť oblačný, v čase okolo obeda sa vyskytnú i dažďové prehánky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 19 až do popoludňajších 26 stupňov Celzia.

Sobota (24.6.) prinesie polooblačnú oblohu a rannú teplotu okolo sedemnásť stupňov Celzia. Teplota vzduchu počas dňa bude približne na úrovni do 23 stupňov Celzia.

Nedeľa (25.6.) bude z rána oblačná, v doobedňajších hodinách bude prevažne polooblačno a k večeru už má byť jasná obloha. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 19 až do popoludňajších 28 stupňov Celzia v tieni.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.