Úvod týždňa v Banskej Bystrici bude prevažne slnečný, vo štvrtok či piatok ale atmosféru môžu pokaziť aj výrzanejšie dažďové zrážky.

jar počasiePondelok (31.3.) bude prevažne jasný s príjemnou teplotou vzduchu do 20 stupňov Celzia.

Utorok (1.4.) má byť nad Banskou Bystricou už väčšia oblačnosť. Stále však budú presvitať slnečné lúče a teplota stúpne popoludní ku 17-tim stupňom Celzia. Ráno však bude len okolo päť stupňov.

Streda (2.4.) bude prevažne oblačná, avšak stále nie úplne bez Slnka. Naopak, to vyhreje vzduch na asi 18 stupňov Celzia. Zrážky predpokladané nie sú.

Štvrtok (3.4.) by už väčšia oblačnosť mala priniesť aj dažďové zrážky, ktoré ale nebudú celodenné. Teplota vzduchu stúpne k 16 stupňom Celzia.

Piatok (4.4.) má byť byť predbežne v Banskej Bystrici zamračený a večer možno i upršaný. Teplota má byť pomerne vysoká, vyšplhať by sa mohla ku 20-tim stupňom.

Sobota (5.4.) začne vyjasňovaním oblohy, ktorá bude neskôr už len polojasná a teploty sa budú pohybovať od ranných 5 do popoludňajších 19 stupňov Celzia.

Nedeľa (6.4.) bude prevažne oblačná, s teplotou do 17 stupňov Celzia. Popoludní musíme počítať aj s menej výdatnými dažďovými zrážkami.