Po dlhšie trvajúcom premenlivom počasí, sme sa dočkali prvých príjemných letných dní. Podobné počasie, aké sme zažili počas uplynulého víkendu, má teraz prevládať aj počas celého týždňa, no pondelok si ešte zaspomína na premenlivú jar.

počasiePondelok (20.6.) má priniesť spočiatku oblačno, k večeru prevažne malú oblačnosť a dopoludnia prehánky. Najvyššia denná teplota bude od 20 do 22 stupňov Celzia. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí od 16 do 18 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav pre tento deň vydal aj výstrahu kvôli výskytu silného vetra.

Utorok (21.6.) má byť jasno alebo len malá oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu oproti pondelku stúpne, a to na hodnoty 24 až 26 stupňov. Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať od 11 do 13 stupňov Celzia. Počas dňa bude fúkať slabý premenlivý vietor.

Streda (22.6.) prinesie prevažne jasnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 18 do popoludňajších 28 stupňov Celzia v tieni.

Štvrtok (23.6.) má byť v znamení polooblačného dňa s najvyššou dennou teplotou vzduchu opäť okolo 25 Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať približne na úrovni dvadsať stupňov Celzia.

Piatok (24.6.) bude z rána takmer jasný, neskôr však očakávame pribúdanie oblačnosti. Najnižšia ranná ako aj najvyššia denná teplota vzduchu bude totožná štvrtkovým hodnotám. V poobedňajších hodinách sa predpokladá výskyt dažďových prehánok či búrok.

Sobota (25.6.) prinesie polooblačný deň s najnižšou rannou teplotou vzduchu približne dvadsaťdva stupňov Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na hodnotu 27 stupňov Celzia.

Nedeľa (26.6.) bude v znamení jasného dňa. Ráno má byť najnižšia teplota vzduchu približne dvadsať stupňov Celzia. Cez deň by teplota vzduchu nemala prekročiť hranicu 26 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.