Prvý deň roku 2017 nám priniesol slnečné lúče a teploty pod bodom mrazu. Koncom týždňa však musíme počítať s ešte výraznejším ochladením a mrazivými teplotami.

pocasie sneh priroda zima, BBonline.sk |REGIONAL MEDIA, s.r.o.Pondelok (2.1.) má byť spočiatku jasný, postupne ale s pribúdajúcou oblačnosťou. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí -8 až -10 stupňov Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na +1 stupeň Celzia.

Utorok (3.1.) má priniesť spočiatku jasnú oblohu s postupným nárastom oblačnosti a k večeru sneženie. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na hodnoty +1 až +3 stupne Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -2 do -4 stupne Celzia. Najmä v poobedňajších hodinách treba počítať aj so silným vetrom kvôli, ktorému je vydaná výstraha 1. stupňa.

Streda (4.1.) bude zamračená a počas celého dňa sa musíme pripraviť aj na výdatné sneženie, ktoré bude pretrvávať aj v noci zo stredy na štvrtok. Ranná teplota vzduchu má byť približne mínus tri stupne Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na +1 stupeň Celzia.

Štvrtok (5.1.) má prevládať opäť zamračená obloha s rannou teplotou vzduchu okolo -5 stupňov Celzia. Doobeda by sme mali počítať aj so snehovými prehánkami. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo nula stupňov Celzia.

Piatok (6.1.) bude takmer jasný, avšak s mrazivými teplotami. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -13 do popoludňajších -16 stupňov Celzia.

Sobota (7.1.) prinesie ráno jasnú oblohu s teplotou vzduchu -19 stupňov Celzia. Jasná obloha dlho nevydrží, nakoľko už doobeda očakávame pribúdanie oblačnosti. Teplota vzduchu počas dňa sa bude pohybovať okolo -5 stupňov Celzia. V podvečerných hodinách očakávame aj slabé sneženie, ktoré bude pretrvávať aj v noci zo soboty na nedeľu.

Nedeľa (8.1.) má priniesť jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude približne -14 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu má byť okolo šiestich stupňov pod nulou.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.