Chladné noci budú počas dňa striedať príjemné jarné teploty. Tie sa koncom týždňa vyšplhajú až na 15 stupňov Celzia. S príchodom víkendu však príde zmena, kedy sa naplno prejaví oblačné počasie a dažďové prehánky.

Pondelok (13.3.) má byť prevažne jasný. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -2 do +1 stupeň Celzia. Počas dňa očakávame najvyššiu teplotu vzduchu v rozmedzí plus desať až dvanásť stupňov Celzia.

Utorok (14.3.) má byť znovu prevažne s jasnou oblohou. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na hodnoty 11 až 13 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu bude od -2 až do -4 stupne Celzia.

Streda (15.3.) bude z rána v znamení takmer jasnej oblohy s teplotou okolo +1 stupeň Celzia. Oblačnosť však bude postupne pribúdať, a tak nás v poobedňajších hodinách čaká zamračená obloha, pričom k večeru sa môžu vyskytnúť aj slabé dažďové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu bude plus 11 stupňov Celzia.

Štvrtok (16.3.) má byť v znamení jasnej oblohy s rannou teplotou vzduchu okolo +2 stupne Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na plus 12 stupňov Celzia.

Piatok (17.3.) má priniesť opäť jasnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných plus 3 až do popoludňajších 14 stupňov Celzia.

Sobota (18.3.) prinesie ráno jasnú oblohu s rannou teplotou +5 stupňov Celzia. Postupne však oblačnosť bude pribúdať, a tak poobede už očakávame oblačnú až zamračenú oblohu. Teplota vzduchu sa počas dňa bude pohybovať okolo 15 stupňov Celzia.

Nedeľa (19.3.) má byť zamračená s rannou teplotou vzduchu plus šesť stupňov Celzia. Denná teplota vzduchu bude najviac 9 stupňov Celzia. Počas celého dňa treba počítať aj s dažďovými prehánkami, ktoré budú pretrvávať aj počas noci z nedele na pondelok.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.