Záver Štedrého dňa nám včera priniesol aj dlho očakávané sneženie. Snehová nádielka však dlho nevydrží. Posledné dni v roku 2016 prinesú väčšinou slnečnú a jasnú oblohu. V úvode týždňa by sme sa mali pripraviť aj na silný vietor.

pansky diel pocasie fotoPondelok (26.12.) má byť prevažne jasný, no k večeru opäť daždivý. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí +1 až +3 stupne Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 5 až 8 stupňov Celzia. Slovenský hydromoteorologický ústav vydal tiež výstrahu prvého stupňa, a to kvôli očakávanému silnému vetru, ktorý má pretrvávať počas celého dňa, najmä vo vyšších polohách.

Utorok (27.12.) má priniesť prevažne jasnú oblohu a popoludní dážď. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na hodnoty +2 až +4 stupne Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 0 do +2 stupňov Celzia. Aj počas utorka si treba dať pozor na silný vietor.

Streda (28.12.) bude polooblačná. Ranná teplota vzduchu má byť približne mínus dva stupne Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na +1 stupeň Celzia. Fúkať má opäť silný vietor a cez deň sa môžu vyskytnúť i slabé snehové prehánky.

Štvrtok (29.12.) má priniesť počas celého dňa takmer jasnú obloha. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -3 do popoludňajších 2 stupňov Celzia.

Piatok (30.12.) bude jasný s rannou teplotou vzduchu okolo mrazivých -8 stupňov Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na plus 1 stupeň Celzia.

Sobota (31.12.) bude v znamení takmer slnečnej oblohy. Teploty vzduchu budú počas posledného dňa v roku 2016 v rozmedzí od ranných -6 do popoludňajších +3 stupňov Celzia.

Nedeľa (1.1.) má priniesť opäť slnečnú a jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude približne mínus päť stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu má byť okolo nuly.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.