Uplynulý týždeň nás ešte potrápil prízemný mráz a chladné dni. S príchodom víkendu sa však vrátili príjemné letné teploty, ktoré budú pretrvávať aj počas najbližšieho týždňa.

Pondelok (15.5.) má byť spočiatku polooblačno, postupne až zamračené. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 10 do 12 stupňov Celzia. Počas dňa očakávame najvyššiu teplotu vzduchu v rozmedzí 20 až 22 stupňov Celzia.

Utorok (16.5.) má priniesť prevažne jasnú oblohu alebo len malú oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude do 22 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu bude od 13 až do 15 stupňov Celzia.

Streda (17.5.) bude v znamení takmer jasnej oblohy. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 13 až do popoludňajších 20 stupňov Celzia.

Štvrtok (18.5.) prinesie z rána jasnú oblohu s teplotou vzduchu okolo 12 stupňov Celzia. Postupne však očakávame pribúdanie oblačnosti, a tak už od obeda bude prevažne polooblačno. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 22 stupňov Celzia.

Piatok (19.5.) má priniesť polooblačnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 11 až do popoludňajších 20 stupňov Celzia.

Sobota (20.5.) prinesie ráno polooblačnú oblohu a rannú teplotu okolo desať stupňov Celzia. Postupne má oblačnosť pribúdať, a tak po zvyšok dňa očakávame zamračenú oblohu. Teplota vzduchu počas dňa bude približne na úrovni do 19 stupňov Celzia.

Nedeľa (21.5.) má byť oblačná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 15 až do popoludňajších 21 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.