Leto sa rozbieha naplno i pre školákov, ktorí zahájili svoje veľké prázdniny. Dovolenky na strednom Slovensku by si ale rodičia so svojimi ratolesťami na prvý prázdninový týždeň plánovať nemali.

pocasie dazdPondelok (30.6.) bude zamračený a s takmer celodennými dažďovými zrážkami. Tie by mali byť najintenzívnejšie v ranných hodinách. Teplota vzduchu vystúpi na 19 stupňov Celzia, večer sa ochladí takmer ku desiatim. Sprevádzať to bude aj silnejší severný vietor.

Utorok (1.7.) má byť v Banskej Bystrici polooblačno, neskôr prevažne jasno, ustane i silný vietor. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od 14 do 21 stupňov Celzia.

Streda (2.7.) prinesie síce viac oblačnosti ako utorok, no stále bude len polooblačno a slnečné lúče ešte budú mať kadiaľ prekúkať. Zrážky zo zhustenej oblačnosti by sa mali prejaviť až večer. Teplota sa vyšplhá na 22 stupňov Celzia.

Štvrtok (3.7.) začne ústupom nočnej oblačnosti, z ktorej môže pršať, a nasledovať bude vyjasnenie oblohy. Neskôr počas dňa už dážď nie je predpokladaný. Teploty sa opäť vyšplhajú na najviac 22 stupňov Celzia.

Piatok (4.7.) bude jasný, len s minimom oblačnosti a teplota vzduchu stúpne ku 24 stupňom Celzia v tieni.

Sobota (5.7.) už bude opäť prevažne zamračená, aj keď dažďové zrážky nad Banskou Bystricou predbežne predpovedané nie sú. Teplota stúpne na najviac 25 stupňov Celzia.

Nedeľa (6.7.) môže byť síce ešte o stupeň teplejšia, no obloha bude stále prevažne zamračená a tentokrát by z nej už malo i spŕchnuť.