Po prechodnom ochladení začnú v nasledujúcich dňoch teploty vzduchu v Banskej Bystrici opäť stúpať k príjemnejším hodnotám. Stále sa však musíme pripraviť na premenlivé jarné počasie.

Pondelok (21.5.) začne pri prevažne jasnej oblohe s teplotami okolo 14 stupňov Celzia, ktoré sa počas dňa vyšplhajú v meste pod Urpínom ku 20 stupňom. S pribúdajúcim časom síce bude oblakov na oblohe pribúdať, zrážky ale očakávané nie sú.

Utorok (22.5.) má byť prevažne zamračený, popoludní a k večeru zamračený a aj s dažďom, ktorý sa prihlási o slovo. Teplota vzduchu sa bude pohybovať najviac na úrovni okolo 20 stupňov Celzia, so zrážkovým frontom klesne ku 12 stupňom a navyše bude fúkať i nárazový vietor.

Streda (23.5.) bude zamračená a počas celého dňa musíme počítať aj s pokračujúcimi dažďovými zrážkami, ktorých intenzita však bude postupne slabnúť. Napriek zamračenej oblohe očakávame teploty až do 22 stupňov Celzia.

Štvrtok (24.5.) má priniesť opäť o niečo vyššiu teplotu vzduchu. Od ranných 14 sa vyšplhá až ku popoludňajším 22 stupňom Celzia. Obloha bude stále prevažne oblačná, zrážky by sa však mali vyskytnúť už len ojedinele a naše mesto tak môžu obísť.

Piatok (25.5.) prinesie nad Banskú Bystricu prevažne jasnú oblohu a príjemné teploty, ktoré sa v tieni vyšplhajú až ku 25 stupňom Celzia.

Sobota (26.5.) môže byť ešte o niečo teplejšia než piatok, teploty sa môžu vyšplhať až ku 26 stupňom Celzia. Bude polooblačno, avšak k večeru môžu výraznejšie klesnúť teploty vzduchu, a to až ku 12 stupňom.

Nedeľa (27.5.) má priniesť znovu miernu zmenu charakteru počasia. Teploty stúpnu len mierne cez 20 stupňov Celzia a počas dňa bude postupne narastať aj oblačnosť, z ktorej ale ešte zrážky očakávané nie sú.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.