Ďalší zimný týždeň sa v Banskej Bystrici prejaví miernym oteplením, ale snehová pokrývka z nášho pohľadu napriek tomu nezmizne. Naopak, v úvode týždňa očakávame aj výdatnejšie snehové zrážky, a to najmä na okolitých kopcoch.

Pondelok (14.1.) bude v Banskej Bystrici prevažne polooblačno, prechodne so zväčšenou oblačnosťou, z ktorej očakávame aj snehové či krátkodobo dažďové prehánky. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných -2 do popoludňajších nanajvýš +2 stupňov Celzia. SHMÚ vydal aj pre okres B. Bystrica výstrahu 1. stupňa pred výdatnou snehovou nádielkou najmä v horských polohách a rovnako pred silnejším vetrom a tvorbou snehových jazykov a závejov.

Utorok (15.1.) má byť ráno ešte jasný, ale neskôr bude oblačno a so snehovými prehánkami najmä v popoludňajších hodinách. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne. Bude v rozmedzí od ranných -4 stupňov, do -1 stupňa Celzia.

Streda (16.1.) bude v znamení zamračenej oblohy. Ráno a dopoludnia má pretrvávať i sneženie, avšak v poobedňajších hodinách ho vystriedajú dažďové prehánky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných -2 až do popoludňajších 2 stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (17.1.) prinesie menej oblačnosti. Ešte ráno a dopoludnia môže byť zamračené, ale popoludní už očakávame nad Banskou Bystricou jasnú oblohu. Zrážky sa tak nevyskytnú. Ráno budú teploty pod nulou, okolo -2 stupňov, popoludní stúpnu nad bod mrazu ku +2 stupňom Celzia.

Piatok (18.1.) má priniesť oblačnú až zamračenú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni okolo -2 stupňov a najvyššia denná teplota vystúpi na +1 stupeň Celzia.

Sobota (19.1.) má byť oblačná, pričom počas celého dňa nás má sprevádzať aj slabšie sneženie či dážď so snehom. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne na úrovni okolo +2 stupňov Celzia.

Nedeľa (20.1.) bude tiež zamračená a opäť aj so snehovými prehánkami. Teploty vzduchu budú od ranných -6 až do popoludňajšieho 1 stupňa Celzia nad nulou.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.