Kto nemusí, na priamom slnku nech sa nezdržiava. Pitný režim zvýšený oproti bežnému roku aj o celý liter by nemal zostať v zabudnutí u nikoho. Horúci stred leta ešte neodchádza, ba naopak. Na úvodné dni týždňa platia najvyššie stupne výstrah SHMÚ pred vysokými teplotami.

pocasie sidliskoPondelok (10.8.) bude v Banskej Bystrici prevažne jasný s teplotami ráno o ôsmej okolo 26 až 27 stupňov, popoludní až do 36 stupňov Celzia v tieni.

Utorok (12.8.) síce prinesie najmä dopoludnia viac oblačnosti, no z teplôt vzduchu to uberie len minimálne. Maximum bude opäť na úrovni okolo 35 stupňov Celzia.

Streda (13.8.) bude stále bez rizika zrážok, obloha bude prevažne jasná a teploty vzduchu sa nezmenia, keď v noci poklesnú na najmenej 21 stupňov a popoludní sa vyšplhajú ku 35 stupňom Celzia.

Štvrtok (14.8.) má byť ešte stále  podobný ako predchádzajúce dni, a teda na oblohe len minimum oblakov, absolútne minimálne riziko zrážok a teploty počas dňa na úrovni cez 30 stupňov šplhajúce sa k 35 stupňom.

Piatok (15.8.) postupne prinesie zmenu. Dopoludnie bude stále v šablóne predchádzajúcich dní, no popoludní začne fúkať príjemný, pocitovo trochu chladnejší vietor. Oblakov ešte veľa nepribudne, no teploty v tieni by sa nemali vyšplhať nad 33 stupňov Celzia.

Sobota (16.8.) prinesie najmä popoludní viac oblačnosti a najmä možnosť lokálnej prehánky či búrky. Aj keď najnižšie nočné teploty stále nepodlezú úroveň 22 stupňov, popoludní ukážu vonkajšie teplomery v tieni najviac 29 stupňov.

Nedeľa (17.8.) bude predbežne dopoludnia prevažne jasná, popoludní naopak prevažne oblačná s možnosťou prehánky alebo búrky v podvečerných hodinách. Denné teploty ale už znovu mierne povyskočia nad 30 stupňov Celzia.