Posledný októbrový týždeň sa s nami rozlúči príjemným jesenným počasím. Prevažne slnečné dni počas celého týždňa vystriedajú iba dva, s oblačnosťou a možnými občasnými dažďovými prehánkami. Denné teploty sa budú pohybovať od desiatich po štrnásť stupňov Celzia, v noci sa však musíme pripraviť aj na prízemné mrazy.

pocasie banska bystrica jarmok

Pondelok (26.10.) odštartuje ďalší týždeň rannou hmlou, ktorá však v doobedňajších hodinách ustúpi a deň prinesie najvyššiu teplotu 13 stupňov Celzia a polooblačné počasie. Nočná teplota klesne na 1 stupeň Celzia.

Utorok (27.10.) prinesie príjemný jesenný a hlavne slnečný deň, kedy sa teplota vyšplhá na 1č stupňov Celzia. V noci však teplota znovu klesne na 2 až 1 stupeň Celzia – môžeme očakávať prízemné mrazy.

Streda (28.10.) bude podobne, ako utorok, bohatá na slnečné lúče aj denná teplota sa znovu vyšplhá na príjemných 14 stupňov Celzia.

Štvrtok (29.10.) sa počasie výrazné zmení. Oblohu počas celého dňa zastrie oblačnosť z ktorej miestami aj spŕchne. Denná teplota nebude vyššia, ako 10 stupňov Celzia. Noc však bude teplejšia ako tie predošlé, teplota neklesne pod 6 stupňov Celzia.

Piatok (30.10.) síce denná teplota vyskočí znovu na 14 stupňov Celzia, avšak oblačnosť a občasné zrážky neustúpia.

Sobota (31.10.) prinesie úplne jasný, slnečný deň a denná teplota vystúpi na príjemných 14 stupňov Celzia. Nočná teplota sa však znovu priblíži bodu mrazu.

Nedeľa (1.11.) bude znovu jasná a slnečná, denná teplota vystúpi na 12 stupňov Celzia. Nočná teplota klesne na 1 stupeň Celzia.