Premenlivé počasie často nepripomínajúce leto, minimálne chladnými ránami, bude pokračovať aj v treťom augustovom týždni.

banska bystrica pocasie foto branislav samelPondelok (15.8.) má byť prevažne jasno. Najvyššia denná teplota vzduchu bude od 23 do 25 stupňov Celzia. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí 15 až 17 stupňov Celzia.

Utorok (16.8.) má priniesť spočiatku jasnú, postupne polooblačnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu oproti pondelkovým hodnotám mierne klesne, a to na 22 až 24 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať od 14 do 16 stupňov Celzia.

Streda (17.8.) prinesie z rána zamračenú oblohu s rannou teplotou vzduchu okolo 15 stupňov Celzia. Počas dňa sa oblaky budú postupne rozpadať, a tak už poobede by mala prevládať polojasná obloha. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 21 stupňov Celzia.

Štvrtok (18.8.) má byť v znamení oblačného dňa s výnimkou rána, kedy očakávame takmer jasnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 14 do popoludňajších 22 stupňov Celzia.

Piatok (19.8.) má priniesť ďalší oblačný deň s rannou teplotou vzduchu na úrovni sedemnástich stupňov Celzia. Počas celého dňa treba počítať aj s miernymi dažďovými prehánkami. V poobedňajších hodinách nie sú vylúčené ani búrky. Najvyššia denná teplota vzduchu by sa mala pohybovať okolo 23 stupňov Celzia.

Sobota (20.8.) prinesie polooblačnú oblohu s najnižšou rannou teplotou vzduchu 20 stupňov Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na hodnotu dvadsať sedem stupňov Celzia.

Nedeľa (21.8.) bude v znamení oblačného dňa. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných dvadsať  do popoludňajších dvadsaťtri stupňov Celzia v tieni. V poobedňajších a podvečerných hodinách sa vyskytnú aj dažďové prehánky.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.