S postupujúcim dátumom v kalendári pozvoľna začínajú klesať aj teploty vzduchu. Dlhotrvajúce dozvuky babieho leta definitívne vystriedali prízemné mrazy, chladný vietor a občasné dažďové zrážky.

Jesen pocasie Banska Bystrica 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skPondelok (16.11.) bude v Banskej Bystrici prevažne jasno a bez zrážok, dopoludnia ešte s pokračujúcim silnejším nárazovým vetrom z víkendu. Teplota vzduchu stúpne najviac na 13, večer len na 5 stupňov Celzia.

Utorok (17.11.) bude oblačný omho viac než pondelok, prípadné slabšie dažďové zrážky hrozia len  k večeru. Ráno pôjdeme do práce pri teplote vzduchu okolo 4 až 6 stupňov Celzia, okolo poludnia bude najviac 12 stupňov.

Streda (18.11.) má byť zrejme na dlhší čas zrejme posledným dňom kedy teploty počas dňa vystúpia výraznejšie nad desať stupňov. Počas dňa bude od 8 do 12 stupňov Celzia. Dopoludnia bude prevažne zamračené, počas celého dňa musíme počítať so slabším dažďom, vo vyšších polohách snežením. K nepríjemnému dažďu sa opäť pridá aj silný nárazový vietor.

Štvrtok (19.11.) prinesie nad Banskú Bystricu stále množstvo oblakov, z ktorých ale dlhodobejšie pršať nemá. Stále však bude fúkať chladný vietor. Teplota vzduchu bude navyše už len na úrovni okolo 5 až 8 stupňov Celzia.

Piatok (20.11.) bude v rámci týždňa zrejme upršaný najviac a teploty vzduchu stúpnu na 6 až 10 stupňov Celzia. Nepríjemný pocit opäť znásobí nárazový vietor.

Sobota (21.11.) má byť chladnejšia. Teploty stúpnu len na 3 až 5 stupňov Celzia. Vietor síce ustane, no slabšie dažďové zrážky musíme očakávať počas celého dňa.

Nedeľa (22.11.) má byť prevažne zamračená so slabšími zrážkami v ranných hodinách a potom opäť podvečer a večer. Teplota vzduchu sa bude pohybovať len okolo bodu mrazu, popoludní bude nanajvýš plus 3 až 4 nad nulou. Aj preto je predpoklad, že spomenuté zrážky budú mať aj v meste podobu snehu alebo dažďa so snehom.