Po niekoľkých tropických dňoch prídu nad stredné Slovensko opäť i výdatnejšie zrážky a spolu s nimi klesnú i teploty vzduchu.

pocasie banska bystrica kopa

Pondelok (21.7.) prinesie postupný nárast oblačnosti a k večeru i dážď, ktorý môže prísť aj vo forme búrky. Teplota vzduchu vystúpi na maximálne 26 stupňov Celzia.

Utorok (22.7.) bude už výrazne chladnejší. Ráno bude v Banskej Bystrici teplota okolo 17, popoludní najviac 21 stupňov Celzia. Najmä ráno a dopoludnia bude ale pršať.

Streda (23.7.) má byť opäť prevažne oblačná so zrážkami a teplotou maximálne na úrovni do 21 stupňov Celzia.

Štvrtok (24.7.) ešte takisto neotvorí kúpaliská, pretože teploty vzduchu sa budú stále pohybovať len mierne nad 20 stupňov Celzia a zo zväčšenej oblačnosti má stále pršať..

Piatok (25.7.) naznačí vylepšenie počasia, aj keď teploty budú stále len do 25 stupňov Celzia a stále hrozí aj prehánka či letná búrka.

Sobota (26.7.) už bude znamenať vyššiu teplotu na teplomeroch, keď podľa predbežnej predpovede tie ukážu až okolo 26 stupňov v tieni. Bude prevažne jasno, no popoludní a podvečer môže oblačnosť narásť a priniesť búrku.

Nedeľa (27.7.) má byť prevažne jasno s teplotou vzduchu do 27 stupňov Celzia. Letná prehánka by nás ale stále nemala prekvapiť.