Teplé víkendové počasie sa v Banskej Bystrici prenesie aj na začiatok týždňa. V pondelok a utorok nás čakajú teploty výraznejšie nad nulou. Postupom týždňa sa však bude zvyšovať oblačnosť a očakávať môžeme aj sneženie. Cez víkend nás zasiahnu mrazivé denné teploty.

Pondelok (18.2.) bude v Banskej Bystrici bez zrážok. Oblačnosť bude malá a obloha bude prevažne jasná. Ranné teploty sa budú pohybovať okolo -3 stupňov Celzia. Cez deň bude teplejšie, keď najvyššie denné teploty budú atakovať +10 stupňov Celzia. Vietor bude slabý a premenlivý.

Utorok (19.2.) prinesie ranné teploty mierne pod nulou a najvyššie denné teploty v rozmedzí +7 až +9 stupňov Celzia. Vietor bude opäť slabý, a obloha prevažne jasná.

Streda (20.2.) má byť už so zväčšenou oblačnosťou a miernym poklesom teplôt. Tie sa budú počas dňa pohybovať od +4 do +7 stupňov Celzia. Okolo obeda môžu padnúť aj mierne zrážky.

Štvrtok (21.2) bude v znamení zamračenej oblohy. Od popoludnia môžeme očakávať aj dážď a neskôr sneženie, ktoré naberie na intenzite hlavne v noci. Denné teploty dosiahnú maximálne +5  stupňov Celzia.

Piatok (22.2) začne pokračujúcou zrážkovou činnosťou, no okolo obeda ustúpia spolu s oblačnosťou. Denná teplota sa bude pohybovať na úrovni +4 stupňov Celzia. Popoludní sa ochladí, teploty sa dostanú pod bod mrazu.

Sobota (23.2) bude od rána zamračená. Ranný mráz môže dosiahnuť až -8 stupňov Celzia, pričom denné teploty sa vyšplhajú mierne pod nulu. Meteorológovia zrážky nepredpokladajú.

Nedeľa (24.2) bude až do večera v znamení jasnej oblohy. Teploty by sa postupne počas dňa dostanú z úrovne -6 stupňov až na +4 stupne Celzia. Ani v nedeľu sa zrážky nepredpokladajú.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.