Úvod roka 2016 priniesol aj do Banskej Bystrice výraznejšie ochladenie. Očakávané sneženie ale zatiaľ stále neprichádza, zmenu by mal priniesť nový týždeň.

Nizke Tatry, Prasiva, Dodiak Lukac 2015 | BBonline.sk, ZVonline.sk
Pohľad z Prašivej na Krížnu.

Pondelok (4.1.) bude z rána mimoriadne chladný, keď teplomery ukážu len okolo -12 stupňov Celzia, postupne sa počas dňa oteplí ku -6 stupňom. Obloha bude zamračená a popoludní sa očakávajú aj slabšie snehové zrážky.

Utorok (5.1.) má byť dopoludnia v Banskej Bystrici polooblačný, neskôr prevažne zamračený. Sneh by sa mal opäť prihlásiť o slovo k večeru. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od -8 až ku bodu mrazu.

Streda (6.1.) bude opäť o niečo teplejšia, keď bude ráno okolo -5, popoludní možno aj tesne nad nulou. Obloha bude prevažne zamračená a dopoludnia možno očakávať aj sneženie.

Štvrtok (7.1.) prinesie vyjasnenie oblohy a zároveň aj nárasť teplôt vzduchu až ku úrovni troch stupňov Celzia popoludní. Ráno bude ale stále mrznúť na úrovni okolo -4 stupne.

Piatok (8.1.) môže v ranných hodinách z prechodnej oblačnosti aj zasnežiť, ale neskôr sa obloha vyjasní. Teploty od ranných -3 stúpnu až ku popoudňajším +2 stupňom Celzia.

Sobota (9.1.) má priniesť jasnú oblohu a teploty v rozmedzí od -2 do +3 stupňov Celzia.

Nedeľa (10.1.) bude oblačná viac, počas dňa zároveň aj zasneží. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od -3 do +1 stupňa Celzia.

Ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.