Zatiaľ čo prvé júnové dni boli slnečné, v 23. kalendárnom týždni nás v Banskej Bystrici čaká návrat veľkej oblačnosti a úhrnu zrážok.

Pondelok (5. 6.) bude sprevádzať zamračená obloha, z ktorej však ešte pršať nemá. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 14 až 12 do popoludňajších 20 až 22 °C.

Utorok (6. 6.) už v meste pod Urpínom prinesie návrat úhrnu zrážok. Zo zamračenej oblohy má pršať počas celého dňa, najvýdatnejšie v ranných hodinách. Južný vietor zafúka silnejšie popoludní, a to v nárazoch rýchlosťou do 10 m/s. Bude o čosi chladnejšie, keď sa teploty vzduchu z ranných 14 počas dňa vyšplhajú len na 17 až 19 stupňov Celzia.

Streda (7. 6.) bude taktiež zamračená. Počas celého dňa treba rátať s prehánkami, k večeru už aj s búrkami. Teploty vzduchu ráno poklesnú na 14 až 12 a cez deň vystúpia na 18 až 20 °C.

Štvrtok (8. 6.) sa bude niesť v duchu pretrvávajúcej veľkej oblačnosti, pričom dážď môžeme očakávať najmä v druhej polovici dňa. Z ranných 15 až 13 sa počas dňa oteplí na 20 až 22 stupňov Celzia.

Piatok (9. 6.) zmenu neprinesie. Obloha má byť naďalej zamračená a opäť má aj pršať, a to hlavne večer. Vzduch sa z ranných 15 až 13 v priebehu dňa zohreje na 21 až 23 °C.

Sobota (10. 6.) má byť v Banskej Bystrici spočiatku slnečná, ale obloha sa má v druhej polovici dňa opäť zamračiť, a tak môžeme opäť očakávať aj úhrn zrážok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 15 až 13 do popoludňajších 23 až 25 stupňov Celzia.

Nedeľa (11. 6.) má zakončiť týždeň v znamení spočiatku malej, no neskôr už zväčšenej oblačnosti, z ktorej má podľa predbežnej predpovede znovu prameniť aj dážď. Z ranných 16 až 14 sa s pribúdajúcimi hodinami oteplí na 22 až 24 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.