Zatiaľ čo v prvej polovici týždňa nás bude v Banskej Bystrici sprevádzať malá až premenlivá oblačnosť, od štvrtka môžeme očakávať zamračenú oblohu a úhrn dažďových zrážok. Maximálne denné teploty vzduchu sa budú šplhať k 10 °C.

Pondelok (15. 11.) bude slnečný, pričom z minimálnej oblačnosti dážď prameniť nebude. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú na 11 až 13, v noci klesnú na +1 až -1 °C.

Utorok (16. 11.) prinesie prevažne malú oblačnosť bez úhrnu zrážok. Opäť má fúkať len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných 8 až 10 do nočných 0 až -2 stupňov Celzia.

Streda (17. 11.) bude sviatočným dňom so spočiatku malou, v druhej polovici dňa už zväčšenou oblačnosťou. Ani počas tohto dňa ešte pršať podľa meteorologických modulov nebude. Oproti predošlým dňom sa mierne ochladí, keď teploty vzduchu z denných 5 až 7 klesnú v noci na +2 až +0 stupňov Celzia.

Štvrtok (18. 11.) má byť zamračený, pričom počas dňa treba počítať aj s prehánkami. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných 6 až 8 do nočných +3 až +1 °C.

Piatok (19. 11.) má priniesť zväčša zamračenú oblohu, z ktorej bude pršať počas celého dňa, najvýraznejšie v popoludňajších hodinách. Teploty vzduchu sa budú predbežne pohybovať počas celého dňa v rozmedzí 5 až 9 stupňov Celzia.

Sobota (20. 11.) sa bude niesť v duchu veľkej oblačnosti a pretrvávajúceho úhrnu zrážok, s ktorým treba rátať v prvej polovici dňa. Teploty vzduchu z najvyšších denných 8 až 10 v noci klesnú na +3 až +1 °C.

Nedeľa (21. 11.) zakončí týždeň v znamení opäť prevažne zamračenej oblohy, z ktorej má pršať najmä vo večerných hodinách. Teploty vzduchu cez deň dosiahnu 7 až 9 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na +2 až 0 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.