Silné januárové mrazy aspoň na pár dní vystriedali denné teploty nad nulou. Tie budú pretrvávať aj v najbližších dňoch, lenže už koncom týždňa sa majú znovu vrátiť mínusové teploty aj počas dňa.

pocasie zima sneh hmlaPondelok (5.2.) má byť prevažne zamračený. Ráno sa teplota vzduchu bude pohybovať okolo nuly. Kvôli očakávanému výskytu hmiel s dohľadnosťou na 50 až 200 m vydal Slovenský hydrometeorologický ústav výstrahu prvého stupňa, ktorá je platná v ranných a doobedňajších hodinách. Počas dňa očakávame najvyššiu teplotu vzduchu v rozmedzí plus päť až sedem stupňov Celzia a fúkať má slabý premenlivý vietor.

Utorok (6.2.) má priniesť opäť prevažne zamračenú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na hodnoty 3 až 5 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -1 do +1 stupeň Celzia. Fúkať bude  slabý premenlivý vietor.

Streda (7.2.) bude v znamení zamračenej oblohy. Ranná teplota vzduchu má byť približne mínus päť stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu bude okolo plus dvoch stupňov Celzia. Počas celého dňa treba počítať aj so slabými snehovými prehánkami.

Štvrtok (8.2.) má byť počas celého dňa polooblačno s rannou teplotou vzduchu okolo -5 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na plus tri stupne Celzia.

Piatok (9.2.) bude prevládať jasná obloha. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -3 až do popoludňajších štyroch stupňov Celzia nad nulou.

Sobota (10.2.) prinesie slnečný deň s rannou teplotou vzduchu -9 stupňov Celzia. Teplota vzduchu sa počas dňa bude pohybovať okolo +1 stupeň Celzia.

Nedeľa (11.2.) má priniesť z rána polooblačno s rannou teplotou vzduchu -14 stupňov Celzia. Oblačnosť sa bude postupne rozpadať, a tak nás opäť čaká slnečný deň s jasnou oblohou, avšak denná teplota vzduchu bude len okolo -3 stupne Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.