Počasie na Slovensku nám v uplynulých dňoch dalo definitívne zabudnúť na leto. Napriek príjemným slnečným lúčom chladný vzduch a farebné listy stromov jasne hovoria, aké ročné obdobie nás obkolesuje.

pocasiePondelok (14.10) bude ešte podobne ako víkendové dni príjemný pri teplote vzduchu do 20 stupňov Celzia. Obloha bude prevažne zamračená, dažďové zrážky však hrozia až vo večerných a nočných hodinách. Pre tento deň platí v okrese Banská Bystrica výstraha SHMÚ 1. stupňa pred hmlou, ktorá v ranných hodinách zníži dohľadnosť na 100 až 300 metrov.

Utorok (15.10) má byť najmä dopoludnia zamračený s pomerne vytrvalým dažďom. Popoludní začne oblačnosť aj so zrážkami ustupovať. Teplota vzduchu sa vyšplhá na najviac 16 stupňov Celzia.

Streda (16.10) prinesie výraznú zmenu. Ochladí sa vzduch, keď teplomery ukážu najviac 11 stupňov Celzia. Navyše od rána začne narastať oblačnosť, z ktorej už dopoludnia začne pršať a dážď môže vytrvať až do večera.

Štvrtok (17.10) by mal byť už prevažne jasný až poooblačný. Teplota vzduchu bude počas celého dňa na úrovni do desať stupňov Celzia.

Piatok (18.10) sa na oblohu nad Banskou Bystricou vrátia vo väčšej miere slnečné lúče. Avšak ráno bude ešte prevažne zamračené. Teplota vzduchu len mierne stúpne k 13-tim stupňom Celzia.

Sobota (19.10) bude ešte príjemnejšia. Vzduch sa ohreje na 16 stupňov Celzia, má byť polooblačno až prevažne jasno.

Nedeľa (20.10) má síce priniesť podobné teploty vzduchu, ale už opäť viac oblačnosti. Predbežne bez zrážok.