Ani posledný aprílový týždeň neprinesie so sebou túžobne očakávanie oteplenie a od dažďa či prehánok si tak pravdepodobne neoddýchneme ani počas nadchádzajúceho obdobia. Práve naopak, vyskytnúť sa môžu ojedinele aj búrky.

Pondelok (25. 4.) prinesie zväčšenú oblačnosť počas celého dňa, navyše počítať treba aj s výskytom dažďových prehánok, a to najmä v doobedných hodinách. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo 7 stupňov Celzia. Počas dňa sa ortuť teplomera vyšplhá maximálne na 15 stupňov.

Utorok (26. 4.) bude spočiatku jasná obloha, v druhej polovici môže byť premenilo a pribúdať oblačnosť. Z ranných 6 až 4 sa cez deň oteplí na 15 až 17 °C.

Streda (27. 4.) sa bude niesť v zamračenom duchu, očakávať treba zvýšený výskyt zrážok, v najhoršom prípade je pravdepodobný dokonca aj výskyt lokálnych búrok. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo 7 stupňov Celzia. Počas dňa sa ortuť teplomera vyšplhá na 13 stupňov.

Štvrtok (28. 4.) prinesie polooblačnú oblohu, očakáva sa však zároveň aj možný výskyt prehánok, a to najmä v ranných a obedných hodinách. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň 14 stupňov. Fúkať môže slabý premenlivý vietor s nárazmi do 10 m/s.

Piatok (29. 4.) má byť prevažne polooblačný, teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 3 až 1 sa cez deň oteplí na príjemných 16 až 18 °C.

Sobota (30. 4.) bude s viac premenlivou oblačnosťou, výskyt zrážok sa podľa predpovedí neočakáva. Z ranných 6 až 4 sa cez deň teplota vyšplhá na 15 až 17 °C.

Nedeľa (1. 5.) sa bude niesť v znamení premenlivej oblačnosti, ktorú má podľa predbežnej predpovede v prvej polovici dňa sprevádzať aj dážď. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 6 až 4 do denných 15 až 17 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.