Tretí novembrový týždeň prinesie v meste pod Urpínom postupné ochladenie, veľkú oblačnosť a úhrn zrážok. Dočkať by sme sa mali aj prvého snehu.

Pondelok (14. 11.) bude ešte slnečný, z prevažne úplne jasnej oblohy tak pršať nebude. Pri slabom premenlivom vetre sa teploty vzduchu z ranných +2 až 0 cez deň vyšplhajú na 11 až 13 °C.

Utorok (15. 11.) prinesie návrat oblačnosti, pričom zo zväčša zamračenej oblohy má počas dňa mierne pršať. Opäť bude fúkať len slabý premenlivý vietor. Z ranných +3 až +1 sa cez deň oteplí na 7 až 9 stupňov Celzia.

Streda (16. 11.) bude taktiež zamračená, dážď by nás v Banskej Bystrici podľa meteorologických modelov nemal potrápiť. Vzduch sa z ranných +3 až +1 cez deň zohreje na 9 až 11 °C.

Štvrtok (17. 11.) má opäť sprevádzať veľká oblačnosť, z ktorej má prameniť dážď najmä v prvej polovici dňa. Oproti predošlým dňom sa mierne ochladí, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných +2 až 0 do popoludňajších 5 až 7 stupňov Celzia.

Piatok (18. 11.) má podľa predbežnej predpovede priniesť prvý sneh, ktorý však má sprevádzať aj dážď. S úhrnom zrážok treba počítať počas celého dňa. Obloha bude prevažne zamračená. Z ranných +2 až 0 sa cez deň oteplí len na 4 až 6 °C.

Sobota (19. 11.) má byť taktiež oblačná, no obloha sa má čiastočne vyjasniť. Výraznejší úhrn zrážok očakávať nemusíme. Teploty vzduchu sa z ranných +2 až 0 cez deň vyšplhajú na 5 až 7 stupňov Celzia.

Nedeľa (20. 11.) má v meste pod Urpínom priniesť vyjasnenie oblohy, z ktorej už pršať ani snežiť nemá. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí ranných +2 až 0 a popoludňajších 5 až 7 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.