Počas týždňa na prelome rokov sa v Banskej Bystrici a okolí dočkáme aj sneženia, no nasledujúce dni budú najmä upršané. Obloha bude prevažne úplne zamračená. Teploty vzduchu sa vyšplhajú nad nulu. 

Pondelok (28. 12.) otvorí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej bude počas dňa snežiť, vo večerných hodinách už pršať. Južný vietor dosiahne v nárazoch rýchlosť až 11 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí -1 až +3 °C. SHMÚ vydal na tento deň výstrahu 1. stupňa pred rannou poľadovicou, ale aj snehovými jazykmi a závejmi.

Utorok (29. 12.) bude taktiež zamračený. V skorých ranných hodinách môžeme očakávať dážď so snehom a mierne pršať by malo aj podvečer. Ráno bude fúkať aj silnejší nárazový vietor. Z ranných +2 až 0 sa cez deň oteplí na +3 až +5 stupňov Celzia.

Streda (30. 12.) bude dňom s veľkou oblačnosťou a úhrnom dažďových zrážok počas celého dňa. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných +2 až 0 do najvyšších denných +4 až +6 °C.

Štvrtok (31. 12.) zakončí rok 2020 v znamení prevažne úplne zamračenej oblohy. Na Silvestra môžeme očakávať počas dňa dážď, večer a v noci už sneženie. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí +1 až +5 stupňov Celzia.

Piatok (1. 1.) prinesie ústup oblačnosti a vyjasnenú oblohu. Počas prvého dňa v novom roku by pršať ani snežiť nemalo. Oproti predošlým dňom sa ochladí. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných -2 až -4 do maximálnych denných 0 až +2 °C.

Sobota (2. 1.) bude víkendovým dňom so zamračenou oblohou, z ktorej by malo najmä v druhej polovici dňa snežiť. Teplota vzduchu sa bude počas celého dňa pohybovať od -2 do +2 stupňov Celzia.

Nedeľa (3. 1.) zakončí týždeň v znamení pretrvávajúcej veľkej oblačnosti, pričom popoludní môžeme očakávať aj dážď so snehom. Z ranných -1 až +1 sa cez deň oteplí na +3 až +5 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.