Vianoce s bohatou snehovou nádielkou nás ani tento rok nečakajú, keďže podľa meteorologických modulov by malo počas nasledujúceho týždňa najmä pršať. Obloha bude prevažne zamračená. SHMÚ varuje pred poľadovicou a hmlou. 

Pondelok (21 .12.) otvorí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej môže v skorých ranných hodinách miestami mierne snežiť. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí -2 až +3 °C. SHMÚ vydal na tento deň výstrahu 1. stupňa pred poľadovicou a hmlou.

Utorok (22. 12.) prinesie opäť veľkú oblačnosť. Počas dňa môžeme očakávať aj dážď so snehom. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od -3 do +2 stupňov Celzia. SHMÚ vydal aj na tento deň výstrahu 1. stupňa pred poľadovicou a hmlou.

Streda (23. 12.) bude taktiež zamračená, pričom úhrn dažďových zrážok môžeme očakávať striedavo počas celého dňa. Z ranných 0 až -2 sa cez deň oteplí na +3 až +5 °C.

Štvrtok (24. 12.) bude Štedrým dňom s prevažne zamračenou oblohou, z ktorej by malo pršať počas celého dňa, najvýraznejšie vo večerných hodinách. Teplota vzduchu sa z ranných +2 až +4 cez deň vyšplhá na +5 až +7 stupňov Celzia.

Piatok (25. 12.) prinesie pretrvávajúcu veľkú oblačnosť, z ktorej môžu počas dňa prameniť aj snehové prehánky. Fúkať bude aj silnejší severný vietor, v ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 12 m/s. Z denných +2 až +4 sa večer ochladí na 0 až -2 °C.

Sobota (26. 12.) bude víkendovým dňom s premenlivou oblačnosťou. Na Štefana by podľa meteorologických modulov pršať ani snežiť nemalo. Fúkať by mal aj silnejší severný nárazový vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí -3 až +1 °C.

Nedeľa (27. 12.) zakončí týždeň v znamení vyjasnenej oblohy bez úhrnu dažďových či snehových zrážok. Slnečné lúče však oteplenie neprinesú a teplota vzduchu sa bude pohybovať od -5 do 0 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.