Po slnečnom víkende nás v Banskej Bystrici čaká týždeň, ktorý prinesie návrat oblačnosti, pričom počítať treba aj s prehánkami. K záveru týždňa sa postupne oteplí.

Pondelok (18. 4.) bude polooblačným až zamračeným sviatočným dňom. Podľa meteorologických modulov však pršať nebude. Fúkať má len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných +2 až 0 do denných 9 až 11 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na pondelkové ráno výstrahu 1. stupňa pred nízkymi teplotami vzduchu, ktoré v okrese Banská Bystrica od polnoci do 8.00 h miestami klesnú na -2 až -5 °C.

Utorok (19. 4.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy, z ktorej má pršať v podvečerných až večerných hodinách. Južný až juhozápadný vietor zafúka okolo poludnia v nárazoch rýchlosťou do 10 m/s. Teploty vzduchu sa z ranných +2 až 0 cez deň vyšplhajú len na 8 až 10 °C.

Streda (20. 4.) prinesie ráno malú, cez deň už veľkú oblačnosť, z ktorej by však úhrn zrážok prameniť nemal. Z ranných 0 až -2 sa cez deň oteplí na 11 až 13 stupňov Celzia.

Štvrtok (21. 4.) bude taktiež prevažne zamračený, no podľa predbežnej predpovede bez dažďa. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí ranných +4 až +2 a denných 13 až 15 °C.

Piatok (22. 4.) bude sprevádzať premenlivá oblačnosť, pričom popoludní sa môžu vyskytnúť aj mierne prehánky. Teploty vzduchu sa z ranných 6 až 4 cez deň vyšplhajú na 14 až 16 stupňov Celzia.

Sobota (23. 4.) má taktiež priniesť premenlivú oblačnosť. Počítať treba aj s občasným dažďom. Z ranných 6 až 4 sa cez deň oteplí na príjemných 16 až 18 °C.

Nedeľa (24. 4.) zakončí týždeň v znamení premenlivej oblačnosti, ktorú má podľa predbežnej predpovede v druhej polovici dňa sprevádzať aj dážď. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 8 až 6 do denných 16 až 18 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.