Tretí aprílový týždeň bude v Banskej Bystrici sprevádzať premenlivá oblačnosť. Aj naďalej musíme počítať s dažďovými prehánkami.

Pondelok (17. 4.) bude prevažne zamračený, pričom okolo poludnia sa môžu vyskytnúť aj prehánky. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 7 až 5 do popoludňajších 14 až 16 °C.

Utorok (18. 4.) prinesie taktiež prevažne veľkú oblačnosť, aj keď v druhej polovici dňa sa obloha čiastočne vyjasní. Úhrn zrážok môžeme očakávať najmä v ranných až dopoludňajších hodinách. Silnejší nárazový vietor nás nepotrápi. Z ranných 9 až 7 sa počas dňa oteplí na 15 až 17 stupňov Celzia.

Streda (19. 4.) bude spočiatku polojasná, avšak obloha nad mestom pod Urpínom sa má postupne zamračiť. Popoludní musíme počítať aj s dažďom. Oproti predchádzajúcim a nasledujúcim dňom bude o čosi chladnejšie. Teploty vzduchu ráno poklesnú na 7 až 5 a popoludní vystúpia na 12 až 14 °C.

Štvrtok (20. 4.) bude sprevádzať premenlivá oblačnosť, pričom by sme si mali užiť už viac slnečných lúčov. V druhej polovici dňa môže aj mierne spŕchnuť. Teploty vzduchu sa z ranných 6 až 4 počas dňa vyšplhajú na 15 až 17 stupňov Celzia.

Piatok (21. 4.) sa má niesť v znamení spočiatku minimálnej, no v druhej polovici dňa už zväčšenej oblačnosti. Pršať podľa predbežnej predpovede nemá. Vzduch sa z ranných 8 až 6 počas dňa zohreje na 16 až 18 °C.

Sobota (22. 4.) zmenu neprinesie. Na oblohe môžeme očakávať oblaky, z ktorých môže popoludní prameniť mierny dážď. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 9 až 7 do popoludňajších 15 až 17 stupňov Celzia.

Nedeľa (23. 4.) má byť slnečná a bez zrážok. Z ranných 8 až 6 sa počas dňa oteplí na príjemných 18 až 20 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.