Ani posledný januárový týždeň neprinesie výraznú zmenu v počasí, a tak nás aj naďalej potrápia silné nočné mrazy. Pozitívnou správou však je, že už od štvrtka by sa mali denné teploty vzduchu pohybovať prevažne nad nulou.

pocasie zima snehPondelok (23.1.) má byť prevažne jasno. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí -6 až -8 stupňov Celzia. Kvôli nízkym ranným teplotám je vydaná aj výstraha prvého stupňa. Počas dňa sa teplota vzduchu bude pohybovať od -1 do +1 stupeň Celzia. V noci z pondelka na utorok Slovenský hydrometeorologický ústav tiež vydal výstrahu prvého stupňa, a to kvôli nízkym teplotám.

Utorok (24.1.) má priniesť spočiatku jasno, postupne až polooblačnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na hodnoty -2 až -4 stupne Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -9 do -11 stupňov Celzia. Fúkať bude slabý premenlivý vietor.

Streda (25.1.) bude v znamení takmer jasnej oblohy. Ranná teplota vzduchu má byť približne mínus deväť stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu bude -1 stupeň Celzia.

Štvrtok (26.1.) má byť počas celého dňa opäť takmer jasná obloha. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných mínus sedem do popoludňajšieho jedného stupňa Celzia nad nulou.

Piatok (27.1.) bude znovu prevládať prevažne jasná obloha s rannou teplotou vzduchu okolo -3 stupne Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na plus dva stupne Celzia.

Sobota (28.1.) prinesie slnečný deň s rannou teplotou vzduchu -7 stupňov Celzia. Teplota vzduchu počas dňa sa bude pohybovať okolo plus jedného stupňa.

Nedeľa (29.1.) má priniesť polooblačnú oblohu. Ranná teplota vzduchu má byť -9 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu má byť okolo plus troch stupňov nad nulou.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.