Príjemné teploty neskorého babieho leta i väčšie množstvo slnečných lúčov síce už môžu doplniť aj prízemné mrazy, ale príjemné denné jesenné teploty sa ešte nejaký čas o slovo hlásiť budú. Nasledujúci víkend už ale na ten predošlý nenadviaže.

Typický charakter jesenného počasia v regióne sprevádzajú aj časté hmly.

Pondelok (10. 10.) začne chladným ránom, kedy budú teploty len okolo 4 stupňov nad nulou. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre pondelňajšie ráno aj výstrahu 1. stupňa pred prízemným mrazom, ktorý sa môže lokálne vyskytnúť. Počas prevažne jasného dňa sa teplota vyšplhá až na 17 °C. K večeru začne oblačnosť narastať.

Utorok (11. 10.)  bude ráno a dopoludnia zamračený, ale bez zrážok. I vďaka tomu nebudú teploty až tak nízko, ako v pondelok. Ráno sa budú pohybovať okolo 9 stupňov Celzia, popoludní pri postupne vyjasňujúcej sa oblohe sa vyšplhajú do 17 stupňov Celzia.

Streda (12. 10.) prinesie už od ranných hodín zväčšenú oblačnosť, z ktorej sa popoludní očakávajú aj dažďové zrážky. Slnečné lúče nedostanú priestor prehriať vzduch, a teploty tak stúpnu nanajvýš na 14 °C.

Štvrtok (13. 10.)  má byť už bez zrážok a pri polojasnej oblohe stúpnu teploty od ranných 8 až do popoludňajších 16 stupňov Celzia.

Piatok (14. 10.) však naznačí zmenu charakteru počasia na záver týždňa. Už od ranných hodín má byť podľa predbežnej predpovede zamračené a s prehánkami, neskôr i intenzívnejším dažďom. Teplota vzduchu sa vyšplhá najviac na 14 stupňov Celzia. Popoludní sa pridá aj nárazový juhovýchodný vietor.

Sobota (15. 10.) nadviaže na piatkovú oblačnosť i zrážky, ktoré však postupne počas dňa odznejú. Aj popoludní však bude naďalej prevažne zamračené a s teplotami do 15 stupňov Celzia. Nočné teploty neklesnú pod 9 stupňov Celzia.

Nedeľa (16. 10.)  ale podľa predbežnej predpovede prinesie ďalšiu vlnu zväčšenej oblačnosti a tiež občasných slabších dažďových zrážok vo forme prehánok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí od 9 do 15 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.