Počas uplynulého víkendu sme si mohli užiť príjemné jarné teploty vzduchu. Nasledujúce dni ale prinesú ešte aj akýsi závan skončenej zimy. Ochladenie však bude len prechodné,  posledný marcový víkend má priniesť opäť nadpriemerné teploty vzduchu.

Pondelok (25.3.) bude v Banskej Bystrici spočiatku jasný, postupne však oblačnosť pribudne a popoludní očakávame aj slabšie prehánky. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných +6 do popoludňajších 11 stupňov Celzia.

Utorok (26.3.) má byť spočiatku jasný, postupne polooblačný. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na +9 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 0 do +2 stupňov Celzia.

Streda (27.3.) bude v znamení jasnej oblohy, avšak ráno ešte treba počítať so zväčšenou oblačnosťou. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od rannej nuly až do popoludňajších 8 stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (28.3.) prinesie mnoho oblačnosti, z ktorej sa večerom očakávajú aj slabšie dažďové zrážky. Teplota vzduchu sa cez deň má pohybovať okolo +6 stupňov Celzia, najvyššia teplota má byť do 8 stupňov Celzia nad nulou.

Piatok (29.3.) má priniesť prevažne polooblačnú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne +6 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo +11 stupňov.

Sobota (30.3.) má byť slnečná a jasná, pričom zrána očakávame zväčšenú oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 14 stupňov Celzia.

Nedeľa (31.3.) prinesie viac oblačnosti. K večeru sa môže vyskytnúť aj slabší dážď, ktorý má pretrvávať i počas noci z nedele na pondelok. Teploty vzduchu budú od ranných +5 až do popoludňajších +14 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.