V prvej polovici prvého novembrového týždňa môžeme aj naďalej očakávať typické jesenné počasie s prevažne veľkou oblačnosťou a občasnými prehánkami. Od štvrtka by sa mala obloha v Banskej Bystrici a okolí vyjasniť.

Pondelok (2. 11.) otvorí týždeň v znamení prevažne úplne zamračenej oblohy, pričom počas celého dňa môžeme očakávať mierne prehánky. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa z ranných 7 až 5 cez deň vyšplhá na 10 až 12 °C.

Utorok (3. 11.) už prinesie aj slnečné lúče, no oblačnosť bude naďalej zväčšená. Pršať by počas tohto dňa podľa meteorologických modulov nemalo. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Z ranných 8 až 6 sa cez deň oteplí na 15 až 17 stupňov Celzia.

Streda (4. 11.) bude dňom s prevažne zamračenou oblohou, z ktorej by malo pršať najmä v popoludňajších až večerných hodinách. V druhej polovici dňa by mal fúkať aj silnejší nárazový vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 8 až 6 do denných 13 až 15 °C.

Štvrtok (5. 11.) bude v meste pod Urpínom zrána daždivý. Oblakov bude počas dňa postupne ubúdať a popoludní môžeme očakávať polojasnú oblohu. V druhej polovici dňa by mal fúkať aj silnejší nárazový vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 7 až 12 stupňov Celzia.

Piatok (6. 11.) bude slnečným dňom s prevažne jasnou až polojasnou oblohou bez zrážok. Ráno bude oproti predošlým dňom chladnejšie. Teplota vzduchu sa z ranných 2 až 0 cez deň vyšplhá na 10 až 12 °C.

Sobota (7. 11.) prinesie množstvo slnečných lúčov. Obloha bude jasná až polojasná, bez úhrnu zrážok. Z ranných 4 až 2 sa cez deň oteplí na 10 až 12 stupňov Celzia.

Nedeľa (8. 11.) zakončí týždeň v znamení zrána minimálnej, no v druhej polovici dňa už veľkej oblačnosti, z ktorej by ale úhrn zrážok prameniť nemal. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 4 až 2 do denných 12 až 14 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.