Zima sa prezentuje aj v našom regióne v plnej sile a poľaviť sa nechystá ani v najbližších dňoch. Mierne oteplenie nad bod mrazu príde až s príchodom nového mesiaca.

Pondelok (28.1.) bude v Banskej Bystrici zamračený a zároveň so snežením, ktoré bude najintenzívnejšie v dopoludňajších hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných -2, nanajvýš do popoludňajšieho +1 stupňa nad nulou. SHMÚ vydal na pondelok pre okres B. Bystrica niekoľko výstrah I. stupňa, a to tak pred väčšou snehovou pokrývkou, ako aj tvorbou poľadovice či tvorbou snehových jazykov a závejov či silnejším vetrom na horách ktorý sa môžu miestami vyskytnúť.

Utorok (29.1.) má byť prevažne veľká, ráno a večer zmenšená oblačnosť. Ráno a popoludnia si treba znovu dať pozor aj na poľadovicu, pre ktorú platí výstraha SHMÚ prvého stupňa. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to najviac na -1 stupeň Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od -3 až do -5 stupňov.

Streda (30.1.) bude v znamení polooblačnej oblohy. Zrážky neočakávame. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných -6 stupňov Celzia až do popoludňajšej nuly na teplomeroch.

Štvrtok (31.1.) prinesie mnoho oblačnosti, ale znovu bez zrážok. Teplota vzduchu sa cez deň má pohybovať okolo +4 stupňov Celzia.

Piatok (1.2.) má priniesť oblačnú až zamračenú oblohu. Ráno a doobeda očakávame aj slabé sneženie, pričom večer by mali pretrvávať prehánky vo forme dažďa so snehom. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni okolo -2 stupňov Celzia a najvyššia denná teplota sa bude pohybovať okolo +2 stupňov Celzia.

Sobota (2.2.) má byť oblačná a večer prinesie aj dážď, ktorý bude pretrvávať i počas noci zo soboty na nedeľu. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne na úrovni okolo +4 stupne Celzia.

Nedeľa (3.2.) bude zamračená a opäť aj s dažďovými prehánkami. Teploty vzduchu budú od ranných 3 až do popoludňajších 5 stupňov Celzia nad nulou.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.