Posledný februárový týždeň bude v meste pod Urpínom sprevádzať premenlivá, no prevažne veľká oblačnosť. Počas viacerých dní treba počítať s úhrnom dažďových či snehových zrážok. Denné teploty vzduchu sa budú aj naďalej pohybovať výrazne nad nulou.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na najbližšie dni aj výstrahy. Od pondelka 7.00 h bude až do utorka 15.00 h platiť výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách, ktorý dosiahne miestami v banskobystrickom okrese nad pásmom lesa rýchlosť 30 až 37 m/s. V utorok bude od skorého rána do 18.00 h platiť aj výstraha 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi, ktorých tvorbu očakáva SHMÚ lokálne, najmä vo vyšších polohách.

Pondelok (21. 2.) otvorí týždeň v znamení zamračenej oblohy, z ktorej má pršať od skorých ranných hodín až do popoludnia. Vietor zafúka popoludní v nárazoch rýchlosťou okolo 8 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných +5 až +7 do nočných -1 až -3 stupňov Celzia.

Utorok (22. 2.) bude dňom s vyjasnenou oblohou, pričom výraznejší úhrn zrážok očakávať nemusíme. Severozápadný vietor dosiahne v nárazoch rýchlosť 8 až 11 m/s. Z denných +5 až +7 sa v noci ochladí na -1 až -3 °C.

Streda (23. 2.) prinesie premenlivú oblačnosť. V skorých ranných hodinách, ale aj v priebehu dňa, treba rátať so snežením. Teploty vzduchu z denných +5 až +7 v noci klesnú na -2 až -4 stupne Celzia.

Štvrtok (24. 2.) bude prevažne slnečný. Pršať ani snežiť podľa meteorologických modulov počas tohto dňa nemá. Teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú na +6 až +8, v noci sa ochladí na -2 až -4 °C.

Piatok (25. 2.) bude sprevádzať veľká oblačnosť, z ktorej by mal vo večerných hodinách prameniť aj dážď so snehom. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných +6 až +8 do nočných 0 až -2 stupňov Celzia.

Sobota (26. 2.) prinesie premenlivú oblačnosť, pričom úhrn zrážok sa predbežne nepredpokladá. Z denných +5 až +7 sa v noci ochladí na -3 až -5 °C.

Nedeľa (27. 2.) zakončí posledný februárový týždeň v znamení prevažne jasnej oblohy, z ktorej pršať ani snežiť nemá. Oproti predošlým dňom sa mierne ochladí, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od denných +3 až +5 do nočných -5 až -7 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.