Premenlivý charakter počasia, ktorý vládol v našom regióne počas uplynulého týždňa, bude pokračovať aj v ďalšom týždni.

Pondelok (11.6.) bude v Banskej Bystrici najskôr prevažne oblačný, pričom popoludní musíme počítať s prehánkou či búrkou podobne, ako v uplynulých dňoch. K večeru sa ale má obloha vyjasniť. Teplota vzduchu sa od ranných 17 stupňov vyšplhá k poludňajším 26 stupňom.

Utorok (12.6.) má byť znovu prevažne oblačný, už predpoludním sa však môže začať aj nad Banskou Bystricou zrážková činnosť s možným výskytom búrok i nárazovo vyšším úhrnom zrážok, ktorú bude doprevádzať aj silnejší nárazový vietor. Teploty vzduchu sa aj preto počas dňa dotknú najviac hranice 22 stupňov Celzia.

Streda (13.6.) bude zamračená, upršaná a počas celého dňa sa budú vyskytovať prechodné dažďové zrážky sprevádzané nárazovým vetrom. Poklesne i tlak vzduchu a teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 17 do popoludňajších 22 stupňov.

Štvrtok (14.6.) stále neprinesie zmenu a slnečné lúče znovu zrejme neuvidíme. Opäť sa bude celý deň niesť v znamení dažďa s možnými prechodnými búrkami a väčšími lejakmi v popoludňajších hodinách, ktoré v rámci búrkovej činnosti môže sprevádzať aj nárazový vietor. Teplota vzduchu bude v rozmedzí od 16 do 23 stupňov Celzia.

Piatok (15.6.) prinesie postupný nárast teplôt vzduchu až ku úrovni 26 stupňov Celzia. Stále však bude zamračené a prechodne upršané počasie s možným výskytom búrok, najmä popoludní a večer.

Sobota (16.6.) má byť predbežne menej oblačná, ale meteorologické moduly ešte stále počítajú s frontálnou činnosťou, ktorá nad našim územím vytvorí podmienky pre vznik prehánok či búrok najmä popoludní. Teploty stúpnu k úrovni 25 stupňov Celzia.

Nedeľa (17.6.) potvrdí charakter počasia z celého týždňa. Oblačnosti síce môže byť v ranných hodinách menej, ale podobne ako v sobotu, aj tentokrát sa ešte sformuje oblačnosť, ktorá môže aj nad Banskú Bystricu priniesť prehánky či búrky. Teploty budú v rozmedzí od 17 do 24 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.