Počas nasledujúceho týždňa nás čakajú prevažne polooblačné a oblačné dni. Z pondelňajších príjemných denných teplôt nad plus desať stupňov Celzia, budú hodnoty na teplomeri postupne klesať. Posledné dní v týždni prinesú teploty v priemere na úrovni plus päť stupňov Celzia.

Pocasie, prostredie, priroda Banska Bystrica 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.

Pondelok (22.2.) bude jasná obloha s výnimkou rána a večera, kedy očakávame zväčšenú oblačnosť. Najnižšia ranná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí od +6 do +8 stupňov Celzia. Počas dňa teplota vzduchu stúpne na príjemných +11 až +13 stupňov Celzia. Na pondelok Slovenský hydrometeorologický úrad vydal aj výstrahu druhého stupňa. V čase od polnoci do 12-tej hodiny by sa mal vyskytnúť silný vietor.

Utorok (23.2) má byť prevažne zamračené a k večeru sa môžu vyskytnúť aj dažďové prehánky. Najnižšia ranná teplota +4 až +6 stupňov Celzia. S príchodom oblačnosti denné teploty v meste pod Urpínom oproti pondelku mierne poklesnú na úroveň +8 až +10 stupňov Celzia.

Streda (24.2.) prinesie väčšiu oblačnosť, no tá sa má postupne rozpadať, a tak už v čase okolo obeda môže byť polooblačno, prípadne aj polojasno. Najnižšia ranná teplota by nemala klesnúť pod plus dva stupne Celzia. Počas dňa má byť najvyššia denná teplota vzduchu plus päť stupňov Celzia.

Štvrtok (25.2.) ráno bude najnižšia ranná teplota -3 stupne Celzia. Z rannej jasnej oblohy neskôr začne pribúdať oblačnosť, a preto tak ako v stredu, aj vo štvrtok môžeme očakávať ďalší oblačný deň s maximálnou dennou teplotou +4 stupne Celzia.

Piatok (26.2.) prinesie najskôr zamračenú oblohu, no počas dňa má prevládať polojasná obloha. Najnižšia ranná teplota má byť približne mínus dva stupne Celzia. Maximálnu dennú teplotu vzduchu môžeme očakávať okolo plus šesť stupňov Celzia.

Sobota (27.2.) prvý víkendový deň bude v Bystrici ranná minimálna teplota mínus päť stupňov Celzia. Počas dňa by malo byť byť polooblačno s maximálnou dennou teplotou plus päť stupňov Celzia.

Nedeľa (28.2.) bude z veľkej časti oblačná. Minimálna ranná teplota má byť mínus tri stupne Celzia, no počas dňa sa teplota vyšplhá na maximálnu hodnotu okolo plus šesť stupňov Celzia.

Ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.