Po víkendovom ochladení sa v Banskej Bystrici začne otepľovať, aj keď naďalej musíme počítať s nočnými mrazmi. Denné teploty vzduchu sa budú šplhať k desiatim stupňom Celzia najmä počas prvých marcových dní, ale v závere týždňa sa má opäť ochladiť. Na prelome mesiacov si v meste pod Urpínom užijeme množstvo slnečných lúčov. Úhrn zrážok nás tak nemá potrápiť.

Pondelok (27. 2.) bude ešte chladný, keď teploty vzduchu z ranných -2 až -4 počas dňa vystúpia len na +2 až +4 °C. Obloha bude prevažne zamračená, no pršať ani snežiť z nej nebude.

Utorok (28. 2.) zakončí február v znamení zrána zamračenej, no v druhej polovici dňa už vyjasnenej oblohy. Z ranných -3 až -5 sa cez deň oteplí na +5 až +7 stupňov Celzia.

Streda (1. 3.) prinesie jasnú oblohu bez úhrnu zrážok. Ráno bude síce mrazivé, keď teploty vzduchu poklesnú na -3 až -5, ale popoludní sa vyšplhajú na +8 až +10 °C.

Štvrtok (2. 3.) bude taktiež slnečný. V Banskej Bystrici nás budú opäť sprevádzať príjemné teploty vzduchu, keď sa z ranných -2 až -4 cez deň oteplí na +7 až +9 stupňov Celzia.

Piatok (3. 3.) bude ďalším dňom s prevažne úplne jasnou oblohou. Ešte stále bude príjemne, keď sa vzduch z ranných -1 až -3 počas dňa zohreje na +7 až +9 °C.

Sobota (4. 3.) už predznamená blížiace sa ochladenie, keď sa teploty vzduchu z ranných 0 až -2 popoludní vyšplhajú na +5 až +7 stupňov Celzia. Očakávať môžeme premenlivú, zväčša malú oblačnosť.

Nedeľa (5. 3.) zakončí prvý marcový týždeň v duchu návratu oblačnosti. Zo zamračenej oblohy môže aj snežiť, a to najmä večer. Opäť bude o čosi chladnejšie, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných -1 až -3 do popoludňajších +3 až +5 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.