Slnečné počasie aké bolo počas uplynulého víkendu teraz vystrieda dážď. Najbližší týždeň však teploty klesnú len mierne, a tak aj v nasledujúcich dňoch budú na úrovni približne 20 stupňov Celzia.

pocasie dazdPondelok (30.5.) má priniesť spočiatku zamračenú oblohu, k večeru bude prevažne polooblačno. Najvyššia denná teplota bude v rozmedzí od 21 do 23 stupňov Celzia. Ráno očakávame najnižšiu teplotu 17 až 19 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický úrad vydal tiež výstrahu kvôli výskytu búrok s krúpami. Výstraha platí počas celého dňa.

Utorok (31.5.) má byť prevažne polooblačno a s dažďovými prehánkami, ráno a večer očakávame zmenšenú oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostáva nezmenená, a teda by mala byť do 23 stupňov Celzia. Najnižšia ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 13 do 15 stupňov Celzia.

Streda (1.6.) prinesie z rána zamračenú oblohu, no počas celého dňa by malo byť prevažne polooblačno. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných šesťnásť do popoludňajších dvadsaťjeden stupňov Celzia. V stredu musíme opäť počítať aj s výdatnými dažďovými prehánkami.

Štvrtok (2.6.) má byť z rána takmer jasný, neskôr očakávame zamračenú oblohu. Denná ako aj ranná teplota vzduchu bude približne na úrovni okolo 19 stupňov Celzia. V čase okolo obeda sa predpokladá opäť výskyt dažďových prehánok.

Piatok (3.6.) bude v znamení polooblačného dňa, pričom najnižšia ranná teplota oproti štvrtku mierne klesne, a to približne na 16 stupňov. Cez deň očakávame najvyššiu dennú teplotu vzduchu približne 21 stupňov Celzia. Dažďové prehánky by sa mali opäť prejaviť v čase obeda.

Sobota (4.6.) má priniesť oblačný deň s najvyššou dennou teplotou vzduchu 20 stupňov Celzia. Najnižšia ranná teplota vzduchu bude okolo 16 stupňov Celzia. Od obeda by sa mali znovu objaviť aj výdatné dažďové prehánky.

Nedeľa (5.6.) začne ráno so zamračenou oblohou, podvečer však už má byť obloha takmer jasná. Ráno má byť najnižšia teplota vzduchu približne osemnásť stupňov Celzia. Podobná teplota vzduchu má prevládať aj počas celého dňa.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.