Druhý júnový týždeň prinesie do Banskej Bystrice výrazné ochladenie, ktoré bude sprevádzané výdatnými dažďovými prehánkami. Denné teploty klesnú až na 16 stupňov Celzia.

Pocasie, prostredie, priroda Banska Bystrica 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.

Pondelok (15.6.) odštartuje začiatok týždňa dennou teplotou 26 stupňov Celzia. Poobede však môžeme očakávať výrazné dažďové prehánky a búrky. Tie by sa však mali večerom úplne upokojiť. Nočná teplota klesne na 15 stupňov Celzia.

Utorok (16.6.) sa výraznejšie ochladí, keď teplota klesne na 20 stupňov. Väčšina dňa bude zamračená, dážď však očakávať nemusíme.

Streda (17.6.) prinesie polooblačný deň pri dennej teplota 22 stupňov Celzia.

Štvrtok (18.6.) bude skoro rovnaký ako streda, denná teplota vystúpi najviac na 22 stupňov Celzia, avšak k večeru môžeme očakávať mierne prehánky.

Piatok (19.6.) prinesie ešte výraznejšie ochladenie, kedy denná teplota môže klesnúť až na 16 stupňov Celzia. Počas celého dňa môžeme očakávať prehánky a búrky. Nočná teplota klesne na 10 stupňov Celzia.

Sobota (20.6.) bude počasím podobná piatku, denná teplota nevystúpi nad 17 stupňov Celzia, prehánky počas celého dňa však nebudú také intenzívne.

Nedeľa (21.6.) by sa mala mierne otepliť na 18-20 stupňov Celzia avšak dážď neustúpi. Na dažďové prehánky sa musíme pripraviť počas celého dňa.