Zima sa začína prejavovať v plnej paráde. Hodnoty na teplomeroch už počas posledného víkendu výraznejšie poklesli a vo vyšších polohách dážď vystriedalo sneženie. Jeho príchod do mesta je len otázkou času. Teploty sa totiž späť na vyššie hodnoty nechystajú vrátiť.

nocna Bystrica sneh park zima

Pondelok (23.11.) bude v Banskej Bystrici síce prevažne jasno a bez zrážok, avšak teplota rapídne klesne, čomu napovedala aj nedeľa. Denná teplota vystúpi najviac na 3 stupne Celzia, nočná klesne na -6 stupňov.

Utorok (24.11.) nám prinesie jasný deň plný studeného slnka. Denná teplota vystúpi len na 2 stupne, v noci klesne na -8 stupňov Celzia.

Streda (25.11.) príde do Bystrice mierne oteplenie na 4 stupne Celzia, avšak zvýšená oblačnosť môže priniesť prvý sneh.

Štvrtok (26.11.) ostáva denná teplota konštantne na 4 stupňoch Celzia avšak oblačnosť a zvýšený vietor nám dá pocítiť aj nižšiu pocitovú teplotu. Nočná teplota neklesne pod bod mrazu.

Piatok (27.11.) bude opäť veterný s dennou teplotou 4 stupne Celzia no o čosi nižšou pocitovou teplotou. Oblačnosť sa však bude zvyšovať a nie je vylúčené, že z nej padnú vločky snehu. Nočná teplota ostane na bode mrazu.

Sobota (28.11.) bude v rámci týždňa najteplejším dňom, denná teplota vystúpi „až“ na 7 stupňov Celzia. Dôvodom vyššej teploty bude určite aj úbytok vetra, oblačnosť sa však bude naďalej zväčšovať.

Nedeľa (29.11.) nám prinesie chladný a úplne zamračený deň. Denná teplota nebude vyššia, ako 2 stupne Celzia, pribudne vietor a môžete očakávať snehové prehánky.