Prvý marcový týždeň sa od toho predchádzajúceho veľmi líšiť nebude. Znovu nás čaká zamračená obloha s dažďom a príjemné jarné teploty, ktoré sa budú po väčšinu dní pohybovať okolo desať stupňov Celzia. 

Pondelok (27.2.) má byť spočiatku jasno, postupne až zamračené a k večeru dážď. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -3 do -5 stupňov Celzia. Počas dňa očakávame najvyššiu teplotu vzduchu v rozmedzí plus deväť až jedenásť stupňov Celzia. Vo večerných hodinách musíme počítať aj so silným vetrom na horách, kvôli ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu druhého stupňa.

Utorok (28.2.) má byť oblačno až zamračené a k večeru dážď. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude do 11 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od +2 do +4 stupne Celzia. Počas celého dňa by sme sa mali pripraviť na silný vietor, kvôli ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa.

Streda (1.3.) bude v znamení zamračenej oblohy. Ranná teplota vzduchu má byť približne plus 2 stupne Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu bude plus 8 stupňov Celzia. V ranných hodinách sa naplno prejavia aj dažďové prehánky.

Štvrtok (2.3.) má byť opäť v znamení zamračenej oblohy s rannou teplotou vzduchu okolo +1 stupeň Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na plus 6 stupňov Celzia. Najmä v čase okolo obeda by mali pretrvávať opäť aj dažďové prehánky, ku ktorým sa pridá i sneženie.

Piatok (3.3.) má priniesť z rána takmer jasnú oblohu, postupne však oblačnosť bude pribúdať, a tak poobede už očakávame znovu oblačnú až zamračenú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných plus 2 až do popoludňajších 11 stupňov Celzia. Podvečer nie sú vylúčené ani slabé dažďové prehánky.

Sobota (4.3.) prinesie oblačnú oblohu s rannou teplotou +2 stupne Celzia. Poobede a podvečer očakávame opäť aj dážď. Teplota vzduchu sa počas dňa bude pohybovať okolo 8 stupňov Celzia.

Nedeľa (5.3.) má byť polooblačná s rannou teplotou vzduchu plus 4 stupne Celzia. Denná teplota vzduchu bude najviac 13 stupňov Celzia. Podvečer treba počítať aj so slabými dažďovými prehánkami, ktoré budú pretrvávať aj počas noci z nedele na pondelok.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.