Banskú Bystricu čaká teplejší týždeň, ako napríklad Bratislavu. Oproti minulému týždňu pribudne oblačnosti a stále budú pokračovať aj hmly, ktoré sa pod Urpínom napríklad v sobotu vôbec nerozpustili.

banska bystrica zo skalky foto miroslav vigas
Pohľad na Banskú Bystricu zo Skalky počas uplynulej soboty.

Pondelok (16.12) bude ráno teplota okolo -3 a napoludnie najviac +3 stupne Celzia. Po rozplynutí rannej hmly bude obloha prevažne jasná, neskôr oblačná. Zrážky sa nepredpokladajú.

Utorok (17.12) bude dopoludnia prevažne oblačný, popoludní bude obloha jasnejšia. Ranná teplota má byť na úrovni -3, okolo obeda znova +3 stupne.

Streda (18.12) má byť polooblačná s mrazivým ránom, no neskôr až teplotou okolo +4 stupne Celzia. Zrážky sa neočakávajú.

Štvrtok (19.12) bude naďalej oblačný, neskôr prevažne jasný. Ráno očakávajte teplotu na úrovni -2, krátko za obedom okolo +3 stupne Celzia.

Piatok (20.12) by predbežne malo byť nad Banskou Bystricou polooblačno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí od -3 do +3 stupne Celzia.

Sobota (21.12), deň zimného slnovratu, po ktorom sa opäť začnú dni predlžovať, prinesie postupný nárast oblačnosti. Zrážky sú nepravdepodobné. Krátko po poludní teplota vzduchu stúpne na plus 4 stupne Celzia.

Nedeľa (22.12) bude zamračená a s možnosťou snehových zrážok popoludní. Teplota vzduchu klesne. V priemere sa bude pohybovať okolo nuly, okolo obeda stúpne na najviac plus dva stupne.