Aj do nového roka vstúpime v Banskej Bystrici pri plusových teplotách a na príchod poriadnej zimy si budeme musieť počkať až do zhruba polovice januára.

slnko zapad pocasie rudolf kubik fotoPondelok (30.12) bude ráno pri teplote okolo dvoch, popoludní najviac šiestich stupňov Celzia. Obloha bude prevažne zamračená, ale hmla sa v Banskej Bystrici zrejme udrží počas celého dňa, zrážky predpokladané nie sú.

Utorok (31.12) začne teplotou okolo 0 stupňov Celzia, popoludní stúpne na +5 stupňov. Obloha bude stále prevažne zamračená, bez zrážok.

Streda (1.1.2014) bude chladnejšia, keď teplota počas dňa bude síce nad nulou, no maximálne do 2 stupňov Celzia. Obloha bude zamračená a počas dňa z nej môže menej výdatne pršať, v prípade ochladenia slabšie snežiť.

Štvrtok (2.1.) bude naďalej obloha zamračená a bude z nej pršať. Teplota vzduchu totiž stúpne k plus 4 stupňom Celzia.

Piatok (3.1.) má byť ráno a dopoludnia upršaný, popoludní sa má obloha vyjasniť. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od dvoch do šiestich stupňov Celzia.

Sobota (4.1.) by predbežne v Banskej Bystrici mala byť zamračená, ale bez zrážok. V skorých ranných hodinách môže byť tesne pod bodom mrazu, neskôr sa vzduch zohreje na plus päť stupňov Celzia.

Nedeľa (5.1.) prinesie so sebou aj menšie riziko dažďových zrážok, keďže obloha bude stále zamračená a vzduch bude mať počas dňa teplotu okolo plus tri stupne Celzia.